Gatunki włosów

Najlepsze włosy naturalne - słowiańskie w niskiej cenie

Bardzo ważnym elementem, jak nie jednym z najważniejszych jest rodzaj włosów jakimi chce się wykonywać zabieg przedłużania i zagęszczania włosów. W zależności od tego jak długo chcemy korzystać z włosów, jak dużo czasu mamy na ich codzienną pielęgnację oraz jaką kwotę chcemy przeznaczyć na przedłużanie bądź zagęszczanie włosów możemy wybrać coś dla siebie z pośród kilku gatunków włosów

Wyróżnia się włosy (w kucyku, pasemkach, na taśmach):

  • Słowiańskie/rosyjskie (dziewicze) – są najlepszym i najdroższym gatunkiem włosów, nie farbowane, nie odbarwiane dlatego można je poddawać wszelkim zabiegom. Włosy te występują najczęściej w kitkach, rzadko są wszywane na taśmę. Można je nosić bardzo długo bo nawet do 2 lat.
  • Kaukaskie (koszerne) – to włosy bardzo dobrej jakości – podobne do włosów słowiańskich jednak występują zazwyczaj w kitkach w kolorze brązowym (jasny, średni i ciemny) oraz czarnym. Ich trwałość jest taka sama jak włosów słowiańskich ale cena nie jest już tak wysoka. Można je farbować i delikatnie rozjaśniać.
  • Indyjskie (koszerne) – to włosy dobrej jakości jednak są zazwyczaj grubsze i sztywniejsze od włosów większości Polek. Występują zazwyczaj w kitkach i tylko w ciemnych kolorach. Można je farbować lecz nie poleca się odbarwiania. Cena jest porównywalna do ceny włosów kaukaskich. Trwałość włosów to około 1 rok.
  • Europejskie – to popularne włosy ze względu na ich stosunkowo niską cenę jednak należy zaznaczyć, że wymagają poświęcania dużo czasu na pielęgnację. Można je bardzo delikatnie koloryzować jednak nie można ich rozjaśniać. Występują zazwyczaj w pasemkach z odpowiednią końcówką. Czas noszenia to od 3 (włosy jasne) do 9 miesięcy (włosy ciemne).
  • Azjatyckie – włosy tanie ale bardzo złej jakości, pozbawionej łuski włosa, najczęściej występują z domieszką włosów syntetycznych. Wyglądają na gładkie do momentu aż zmyje się z nich warstwa silikonu, później kruszą się i wyglądają nieestetycznie. Występują zazwyczaj w pasemkach. Gatunek ten nie jest przez nas zakładany.
  • Syntetyczne – włosy które nosi się krótko bo najczęściej około 3 do 6 miesięcy jednak są lekkie i stosunkowo niedrogie. Występują przeważnie w kitkach i pasemkach. Jakość ich zawsze będzie odbiegać od włosów naturalnych.

W przedstawionej powyżej kolejności można klasyfikować jakość włosów, od najlepszych do najsłabszych i najtańszych. Wszystkie włosy koszerne/dziewicze stosowane do przedłużeń są włosami z zachowaną łuską włosa i nie poddawane żadnym zabiegom chemicznym. Nie wymagają dodatkowej pielęgnacji poza stosowaną dotychczas. Włosy europejskie są włosami , które podczas przygotowywania ich są poddawane obróbce chemicznej, stąd konieczność bardzo intensywnej regeneracji i nawilżania. Włosy azjatyckie pozbawione są całkowicie łuski włosa co je całkowicie dyskwalifikuje.